- חוויות תרבות ומסורת במאהלי הקהילות הבדואיות בהר הנגב -

סל החוויות שלך

ארץ האוהלים משתתפת בתכנית גפ"ן!

אנו מזמינים אתכם לצאת איתנו למסע מרתק בזמן, אל תרבות עתיקה ומסקרנת: תרבות הנוודים של שבטי הבדואים, כפי שהשתמרה באזור הר הנגב הגבוה, בין מדרשת בן גוריון למצפה רמון.

“ארץ האוהלים” היא מיזם חברתי-תיירותי שהתחיל בהתנדבות וקם מתוך אמונה שבאמצעות התיירות ניתן לשמר ולשתף את התרבות הבדואית של הר הנגב ואת הידע המקומי העתיק, ולתרום להמשך חיים משותפים ומשגשגים בנגב.

בואו לפגוש עם המארחים הבדואים  בשיג המסורתי – אוהל האירוח המשפחתי, בתוך הקהילה הבדואית במדבר – חווית אירוח בלתי אמצעית של יצירת קשרים אנושיים שמרחיבים את הלב ומחברים לחוכמת המדבר הקדומה. אנחנו מספקים את המעטפת ויודעים להתאים את החוויה לאורחים, מה שמאפשר למארחים הבדואים להתרכז בפעילות עצמה. חלק מההכנסות חוזרות אל הפרויקט לצורך המשך קיומו ופיתוחו. למעשה, כל מי שמזמין איתנו פעילות הופך לשותף פעיל במיזם של שימור מורשת ייחודית. איתנו תוכלו להנות מחוויה מרגשת ויוצאת דופן בצל אוהלם של תושבי המדבר, ולהכיר מקרוב את אורח חייהם.

תכנית גפ"ן של משרד החינוך - תשפ"ד

חוויות ארץ האוהלים נמצאות בתכנית גפ”ן של משרד החינוך לשנת הלימודים תשפ”ד ובמסגרתה אנו מציעים פעילויות מגוונות לתלמידי בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים ולצוותים חינוכיים.

  • מספר התכנית באתר גפ”ן – 32695
  • שם התכנית באתר גפ”ן – ארץ האוהלים – תרבות בדואית מסורתית (מפגשים, פעילויות וסיורים בקהילות הבדואית בהר הנגב)


ניתן לשלב מספר פעילות ולהתאימן לתקציב העומד לרשותכם.
אנו ערוכים לתת מענה לקבוצות של עד 200 תלמידים בו זמנית!
ההדרכה מתבצעת בעברית או בערבית.

הפעילויות המוצעות במסגרת תכנית גפ"ן (תשפ"ד)

סיור ביקור בקהילה בדואית

אירוח בדואי כולל קפה ותה בשיג מסורתי, שיחה עם תושבים מקומיים וסיור היכרות עם קהילת הכפר.

משך הסיור הוא כשעתיים, העלות כמצויין במערכת תכנית גפ”ן לקבוצה של עד 50 תלמידים ומלווים.

סדנת אפיה בדואית

הסדנה כוללת טחינת קמח מסורתית באבני ריחיים אמיתיות, ניפוי הקמח, הכנת בצק ואפיית פיתות סאג’ ולחם רועים מסורתי (לִיבֶּה).

משך הסדנה הוא כשעתיים, העלות כמצויין במערכת תכנית גפ”ן לקבוצה של עד 50 תלמידים ומלווים

סיור להכרת המדבר

הסיור נפתח עם אירוח בדואי כולל קפה ותה בשיג מסורתי, ממנו יוצאים אל שטחי המדבר הסמוכים לקהילה כדי ללמוד על סודותיו. במסגרת הסיור לומדים על צמחי מרפא, מאכל וחליטה ואת יסודות הגששות המדברית.

משך הסיור הוא כשעתיים, העלות כמצויין במערכת תכנית גפ”ן לקבוצה של עד 50 תלמידים ומלווים

סיור ליווי עדרים אל המרעה

הסיור נפתח עם אירוח בדואי כולל קפה ותה בשיג מסורתי, ממנו יוצאים עם עדר עיזים וכבשים אל שטחי המדבר הסמוכים לקהילה כדי ללמוד איך מטפלים בעדר עיזים במדבר. במסגרת הסיור, מלווים בידי רועה מנוסה. נלמד את סודות הרעייה וכיצד להוביל את העדר.

משך הסיור הוא כשעתיים, העלות כמצויין במערכת תכנית גפ”ן לקבוצה של עד 50 תלמידים ומלווים

לינה וארוחות

ניתן להזמין חבילת לינה הכוללת גם ארוחת ערב (בשרית או צמחונית) וארוחת בוקר (ללא כשרות) בשילוב של שתי פעילויות (מאלה הנזכרות למעלה). הלינה מוגדרת כלינה בתנאי שטח, מתבצעת בשיג ומקבלים מזרון בלבד. במאהלי הלינה ישנה תשתית של שירותים ומקלחות.

העלות הכוללת ארוחות ופעילויות היא 323 ₪ למשתתף, אך ניתן להוזיל אותה בהכנה עצמית של ארוחות (אנו נסייע עם האמצעים הדרושים).

לפרטים נוספים ותיאום הזמנה, אנא צרו עימנו קשר